22 lipca, 2024

Badminton Lider Wieliczka

Strona sekcji badmintona

Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie Bieruń 2020

2 min read

Z czteromiesięcznym opóźnieniem w dniach 3-6 września odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie.

Na czterech kortach hali sportowej BOSiR w Bieruniu, walczyła dwójka uczestników zajęć Badminton Lider – Kamil Kasperek oraz Mateusz Kacprzak.

Warto przypomnieć że niemal rok temu wracając z Polish Youth International w Imielinie, oglądali zmagania między innymi Michała Rogalskiego podczas YONEX Polish International 2019, teraz to oni grali tam swoje role.

Kamil Kasperek mistrzostwa rozpoczął w czwartek w eliminacjach turnieju głównego gry pojedynczej, meczem z Przemysławem Witem który wygrał 2:1, w grze o awans uległ Janowi Kaperze 2:0

W piątek już bez eliminacji w parze z Julią Ciesielską ulegli parze Karzel Dukała po trzy setowym pojedynku, niewiele brakło żeby znaleźli się w gronie najlepszych 16 par mieszanych w Polsce.

Mateusz Kacprzak w tym roku już bez eliminacji rozpoczął od turnieju głównego, w pierwszej rundzie gry pojedynczej pokonał 2:0 Sebastiana Narbuta, na zakończenie piątkowego dnia uległ rozstawionemu z nr. 1 Janowi Wilczakowi (srebrny medalista).

Gra podwójna w parze z Kamilem Malakiem okazała się sprawdzianem wytrzymałości nerwów, pierwszą rundę wygrali 2:0 po zaciętej walce z  Janem Kapreą i Jakubem Słubczewskim, o awans do ćwierćfinału czekał kolejny zacięty mecz z Jakubem Knihnickim oraz Tomaszem Cieżem. Pierwszego seta przegraliśmy 21:19, drugi wygrywany na przewagi 27:25, niestety trzeci set wygrywają przeciwnicy pomimo ogromnej woli zwycięstwa.

Ostatecznie w singlu i deblu Mateusz Kacprzak zajmuje miejsce 9-16 w Polsce.

Zawodnikom gratulujemy występu, wygranych meczów, setów i punktów.

Zebraliśmy kolejne doświadczenia, które mam nadzieje że zaprocentują w kolejnych turniejach, podobnie jak ciężka praca podczas obozów konsultacji oraz treningów.

Specjalne podziękowania dla trenerów kadry Małopolski oraz Podkarpacia.

Badminton Lider Wieliczka

Copyright Badminton Lider Wieliczka © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.