15 lipca, 2024

Badminton Lider Wieliczka

Strona sekcji badmintona

VIII WIELICKI CUP (KTJM, KTMM, KTŻ, KTŻM) – 19-20/11/2022 – Wieliczka

2 min read

W dniach 19-20 listopada 2022 odbył się 8 Ogólnopolski Turniej Badmintona Wielicki Cup organizowany przez Badminton Lider Wieliczka.

W krajowym turnieju badmintona uczestniczyło w sumie 177 zawodników w kategorii żaków młodszych U9, żaków U11, młodzików młodszych U13, juniorów młodszych U17 oraz Open.
Tym razem spotkaliśmy się na hali Solnego Miasta w Wieliczce korzystając z 7 boiska w tym 3 matach oraz wysokości 12,5m, pod koniec pierwszego dnia turnieju uruchomiliśmy boisko rozgrzewkowe w Patio Centrum Edukacyjnego Solne Miasto.
W kategoriach młodzików młodszych i juniorów młodszych turniej był zaliczany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona jako KT+ o podwyższonej ilości punktów.
Turniej rozgrywany był w grach pojedynczych oraz podwójnych.
W czasie dwóch dni turnieju rozegrano 395 meczów na 7 boiskach.
Łączny czas meczów to 9120 minut, w czasie których rozegrano 835 setów i zdobyto 25853 punktów.
Najdłuższy mecz turnieju trwał 53 minuty.
Na szczęście obyło się bez groźnych kontuzji, nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy i chyba najbardziej pomocy potrzebował Nasz Badmiś.
W czasie turnieju wręczono ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Artura Kozioła oraz Wielicki Ośrodek Sportu – pucharów dla Najliczniejszej Ekipy, Najmłodszego zawodnika oraz Najlepszego zawodnika turnieju.
W czasie turnieju rozlosowano nagrody ufundowane między innymi przez dystrybutora marek RSL i Forza firmę twojbadminton.pl
Tak jak w poprzednich edycjach z całego turnieju została przeprowadzona transmisja dzięki wsparciu rgvideo.net
Link do transmisji poniżej:
SOBOTA:
NIEDZIELA:
Komplet wyników:
Dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział w 8 Wielicki Cup a w imieniu organizatora Badminton Lider Wieliczka zapraszamy na kolejne edycje turnieju.
@wielickicup @badmintonliderwieliczka
Copyright Badminton Lider Wieliczka © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.